REKLAMA
Znaleziono 1750 wyników
Sektor biurowy w miastach regionalnych w I kw. 2025 r. [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
Sektor biurowy w miastach regionalnych w I kw. 2025 r. [RAPORT]
Podaż powierzchni biurowych w budowie na rynkach regionalnych pozostaje ograniczona, do końca roku planowane jest oddanie do użytku około 80 000 metrów kwadratowych nowych biur. W pierwszym kwartale 2025 r. całkowity popyt na powierzchnię w regionach wyniósł około 177 000 mkw., Kraków i Wrocław odpowiadały za 60% tego wyniku.
Zygmunt Solorz zainwestuje w sektor kosmiczny? Trwają rozmowy z Axiom Spaceartykuł
Pokaż artykuł
Zygmunt Solorz zainwestuje w sektor kosmiczny? Trwają rozmowy z Axiom Space
Zygmunt Solorz, jeden z najbogatszych Polaków i twórca imperium medialno-telekomunikacyjnego, może wkrótce ogłosić przełomową inwestycję w branży kosmicznej. Według nieoficjalnych informacji, które ujawnił serwis pb.pl (Puls Biznesu), miliarder prowadzi zaawansowane rozmowy z Kamem Ghaffarianem – założycielem amerykańskiej firmy Axiom Space, specjalizującej się w komercyjnych lotach orbitalnych i budowie prywatnej stacji kosmicznej.
[Gliwice] Panattoni Park Gliwice Iinwestycja
Pokaż inwestycję
[Gliwice] Panattoni Park Gliwice I
Gliwice, Ligota Zabrska
[Rzeszów] Stadion żużlowy "Stal Rzeszów" (Stadion Miejski)inwestycja
Pokaż inwestycję
[Rzeszów] Stadion żużlowy "Stal Rzeszów" (Stadion Miejski)
Rzeszów
W Rzeszowie powstaje Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W Rzeszowie powstaje Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki [FILM]
Nowa, wielka inwestycja sportowa w stolicy Podkarpacia. Firma Mirbud buduje w Rzeszowie, przy ulicy Wyspiańskiego Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki. Obiekt powstaje w miejscu wyburzonego stadionu Resovii. Co dzieje się na budowie?
Wielka inwestycja w Rzeszowie. Powstaje Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Wielka inwestycja w Rzeszowie. Powstaje Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki [FILM]
Nowa, wielka inwestycja sportowa w stolicy Podkarpacia. Firma Mirbud buduje w Rzeszowie, przy ulicy Wyspiańskiego Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki. Obiekt powstaje w miejscu wyburzonego stadionu Resovii. Co dzieje się na budowie?
Polska buduje energetyczną siłę na Bałtyku. Projekt Baltica 2 rusza z budową na morzuartykuł
Pokaż artykuł
Polska buduje energetyczną siłę na Bałtyku. Projekt Baltica 2 rusza z budową na morzu
Na Morzu Bałtyckim rozpoczął się kluczowy etap realizacji jednej z najważniejszych inwestycji energetycznych w Polsce. Projekt Baltica 2, realizowany przez PGE i Ørsted, przechodzi do fazy prac instalacyjnych na morzu. Baltica 2 to największa morska farma wiatrowa budowana w polskiej części Morza Bałtyckiego. Instalacja o mocy 1,5 GW dostarczy energię dla ok. 2,5 mln gospodarstw domowych. W wydarzeniu inaugurującym rozpoczęcie prac na morzu uczestniczył Minister Energii Miłosz Motyka.
[śląskie] Müller – Die lila Logistik zostaje w SEGRO Logistics Park Gliwiceartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Müller – Die lila Logistik zostaje w SEGRO Logistics Park Gliwice
W wyniku renegocjacji umowy najmu Müller – Die lila Logistik Polska przedłużyła umowę na terenie SEG...
[Wrocław] Awbud generalnym wykonawcą kolejnego etapu Nowej Papierniartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Awbud generalnym wykonawcą kolejnego etapu Nowej Papierni
Awbud podpisał z Vista Development umowę na ukończenie realizacji II etapu osiedla Nowa Papiernia we...
Pod Wrocławiem za ponad miliard złotych powstanie nowa elektrociepłownia [FILM + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Pod Wrocławiem za ponad miliard złotych powstanie nowa elektrociepłownia [FILM + WIZUALIZACJE]
Ekologiczna elektrociepłownia zastąpi tą, która obecnie działa w Siechnicach. Ciepło z nowego źródła...
[Polska] Dobry początek roku dla rynku inwestycyjnego w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Dobry początek roku dla rynku inwestycyjnego w Polsce
Najwięcej transakcji w obszarze nieruchomości komercyjnych przypadło na sektor biurowy i magazynowy,...
W Gdańsku za 100 milionów euro powstanie fabryka wież dla morskiej energetyki wiatrowej artykuł
Pokaż artykuł
W Gdańsku za 100 milionów euro powstanie fabryka wież dla morskiej energetyki wiatrowej
Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP S.A.) planuje wielką inwestycję w Gdańsku. 11 lutego 2022 roku zostało zawarte porozumienie pomiędzy spółkami z Grupy Kapitałowej ARP S.A. a hiszpańską spółką GRI Renewable Industries, S.L. dotyczące współpracy w zakresie budowy nowej fabryki wież dla morskiej energetyki wiatrowej (MEW) w stolicy Pomorza. Wartość szacowanej inwestycji to ponad 100 mln euro. Planowane uruchomienie produkcji wyznaczono na rok 2024.
Pierwszy w Polsce terminal instalacyjny dla morskich farm wiatrowych w Świnoujściu zostanie rozbudowanyartykuł
Pokaż artykuł
Pierwszy w Polsce terminal instalacyjny dla morskich farm wiatrowych w Świnoujściu zostanie rozbudowany
Pierwszy w Polsce terminal instalacyjny dla morskich farm wiatrowych, uruchomiony w czerwcu 2025 r., już po roku działalności ugruntował swoją pozycję jako strategiczny element rozwoju sektora morskiej energetyki wiatrowej w tej części Morza Bałtyckiego. Obiekt, który stanowi kluczowe zaplecze Grupy ORLEN dla realizacji projektów drugiej fazy morskiej energetyki wiatrowej – Baltic East i Baltic West – już dziś obsługuje również zewnętrznych operatorów, w tym partnerów zagranicznych w tej części Morza Bałtyckiego, odpowiadając tym samym na rosnące zapotrzebowanie na infrastrukturę logistyczną w regionie.
Wojsko nie będzie blokować budowy wiatraków w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Wojsko nie będzie blokować budowy wiatraków w Polsce
– Przygotowaliśmy w ministerstwie decyzję, która wprowadza większą przejrzystość przepisów, ogranicza uznaniowość i zwiększa przewidywalność procesu inwestycyjnego. Decyzja ta umożliwi rozwój farm wiatrowych na lądzie przy zachowaniu wymogów bezpieczeństwa państwa i potrzeb Sił Zbrojnych RP. Wiatraki dostarczają tańszą i bezpieczniejszą energię. Dają szansę na pozostawienie lepszego środowiska kolejnym pokoleniom, a przede wszystkim wzmacniają bezpieczeństwo państwa – poinformował wicepremier W. Kosiniak-Kamysz.
Polska słońcem i wiatrem stojącaartykuł
Pokaż artykuł
Polska słońcem i wiatrem stojąca
Mimo że Europa Środkowo-Wschodnia nie jest zbyt dużym graczem w światowym sektorze energii odnawialnej, to w latach 2018-2022 odnotowała znaczący wzrost. Region zwiększył w tym okresie moc pochodzącą z OZE o ponad 33 GW, co na koniec 2022 roku dało łącznie 115 GW. Na szczególną uwagę zasługuje tu Polska – przede wszystkim ze względu na ilość przyłączonej energii słonecznej i wiatrowej.
[śląskie] Pierwsza edycja Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej zakończonaartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Pierwsza edycja Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej zakończona
Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej przeszły do historii. Prezydent Mirosław Lenk już zapowiedz...
Centra danych w Polsce wygenerowały w 2025 roku 10,6 mld zł wartości dodanej [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
Centra danych w Polsce wygenerowały w 2025 roku 10,6 mld zł wartości dodanej [RAPORT]
Według raportu „Napędzając Gospodarkę: Gospodarczy wpływ sektora Data Center w Polsce” przygotowanego przez Polski Związek Centrów Danych (PLDCA) we współpracy z PwC Polska, w 2025 r. centra danych wygenerowały 10,6 mld zł wartości dodanej brutto i 4,3 mld zł wpływów fiskalnych.
Budowa Centrum Offshore UMG w Gdańsku na ostatniej prostej [FILM + ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Budowa Centrum Offshore UMG w Gdańsku na ostatniej prostej [FILM + ZDJĘCIA]
Coraz bliżej zakończenia budowy Centrum Offshore UMG. Powstająca w sąsiedztwie Twierdzy Wisłoujście w Gdańsku inwestycja Uniwersytetu Morskiego w Gdyni gotowa będzie w poł. 2023 r.
ENGIE Polska inwestuje w Słupsku i Złotowieartykuł
Pokaż artykuł
ENGIE Polska inwestuje w Słupsku i Złotowie
Polska stoi przed jednym z największych wyzwań w historii sektora ciepłowniczego. Rosnące koszty emisji CO₂, zmieniające się przepisy unijne oraz dążenie do poprawy efektywności energetycznej sprawiają, że ciepłownictwo, które przez dziesięciolecia opierało się na węglu, przechodzi istotną transformację. W odpowiedzi na te wyzwania ENGIE Polska realizuje ambitny plan dekarbonizacji swoich ciepłowni w Słupsku i Złotowie, w ramach którego do końca 2025 roku obie instalacje całkowicie wyeliminują węgiel z procesu produkcji ciepła, przechodząc na biomasę, gaz ziemny oraz innowacyjne technologie wykorzystujące potencjał ciepła odpadowego.
PGE pozyskała kolejne 1,1 mld zł na projekty wzmacniające bezpieczeństwo energetyczne Polskiartykuł
Pokaż artykuł
PGE pozyskała kolejne 1,1 mld zł na projekty wzmacniające bezpieczeństwo energetyczne Polski
PGE Polska Grupa Energetyczna podpisała w pażdzierniku aneksy do dwóch umów pożyczek zawartych w marcu 2025 r. z Bankiem Gospodarstwa Krajowego w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Łącznie z tego programu trafi do PGE blisko 13,2 mld zł na realizację działań z obszarów dystrybucji energii i energetyki kolejowej. Zgodnie ze strategią Grupy PGE do 2035 roku nakłady inwestycyjne na projekty spółek PGE Dystrybucja i PGE Energetyka Kolejowa wyniosą łącznie 75 mld zł.
REKLAMA